Правила прийому

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДО КЗ ПІЩАНСЬКОГО ЗДО “СОНЕЧКО”

Відповідно до підпункту 3 статті 14 Закону України “Про дошкільну освіту” порядок зарахування до КЗ Піщанського ЗДО “Сонечко” для здобуття дошкільної освіти визначається Положенням про заклад дошкільної освіти.

Відповідно до пунктів 8, 9, 10 постанови Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 року № 305 “Про затвердження Положення про заклад дошкільної освіти” зарахування дітей до КЗ Піщанського ЗДО “Сонечко” здійснюється керівником протягом календарного року на вільні місця у порядку черговості надходження заяв про зарахування. Заява про зарахування подається особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини.

Прийом заяв про зарахування дітей до КЗ Піщанського ЗДО Сонечко також організовано з використанням системи електронної реєстрації. Щоб записатись в електронну чергу до КЗ Піщанського ЗДО “Сонечко” батька, необхідно:

• зареєструватись на сайті за посиланням https://reg.isuo.org/signup;
  • обрати дошкільний заклад;
  • у заявці на чергу вказати: ім’я та прізвище дитини, дату народження, серію та номер свідоцтва про народження, контактний телефон одного з батьків, бажаний дитячий садок і натиснути "Подати заявку";
  • перевірити, що заявку зареєстровано: якщо реєстрація успішна – встановлюється статус "Зареєстровано в черзі";
  • відслідковувати статус заявки: якщо є вільні місця, то статус реєстрації зміниться на "Є можливість зарахування" (повідомлення про це буде на електронну адресу), і буде запропоновано місце в обраному садочку;
  • подати необхідні документи для вступу в термін, встановлений місцевими органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування. В іншому разі черга автоматично скасовується.

Зарахування дитини здійснюється згідно з відповідним наказом керівника.

До заяви про зарахування дитини до КЗ Піщанського ЗДО Сонечко додаються:

1. копія свідоцтва про народження дитини;
  2. медична довідка, видана відповідно до статті 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.

Для зарахування дитини з особливими освітніми потребами до КЗ Піщанського ЗДО “Сонечко” та утворення інклюзивних груп до заяви про зарахування додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

Для зарахування дитини з інвалідністю до КЗ Піщанського ЗДО “Сонечко” до заяви про зарахування додаються:

1. копія медичного висновку про дитину з інвалідністю, виданого лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, або копія посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”;
  2. копія індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю.

Першочергово до КЗ Піщанського ЗДО Сонечко зараховуються діти, які:

1. проживають на території обслуговування КЗ Піщанського ЗДО “Сонечко”;
  2. є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в КЗ Піщанського ЗДО “Сонечко”;
  3. є дітьми працівників КЗ Піщанського ЗДО “Сонечко”;;
  4. належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями;
  5. належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей;
  6. перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей;
  7. діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
  8. мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до закону.

Під час подання заяви про зарахування дитини до КЗ Піщанського ЗДО Сонечко один з батьків або інший законний представник дитини повинен пред’явити оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини, та зазначити його реквізити у заяві. У разі коли право на першочергове зарахування не підтверджено, дитина зараховується до КЗ Піщанського ЗДО “Сонечко” на загальних підставах.

Після зарахування до КЗ Піщанського ЗДО “Сонечко” дітей, які належать до категорій, вищевизначених, здійснюється зарахування на вільні місця інших дітей, батьками або іншими законними представниками яких подано в установленому порядку заяви про зарахування.

Відповідно до підпункту 141 постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2023 № 1022 “Про внесення змін до Положення про заклад дошкільної освіти” зарахування вихованців та вихованок КЗ Піщанського ЗДО “Сонечко” в умовах воєнного стану на вивільнені місця у групах, що функціонують, відповідно до кількості переведених дітей до складу окремої різновікової групи наказом керівника зараховуються діти у порядку черговості надходження заяв про зарахування.

Враховуючи лист Міністерства освіти і науки України від 17.03.2022 № 1/3475-22 “Про зарахування до закладів дошкільної освіти дітей із числа внутрішньо переміщених осіб” на першочергове зарахування мають діти дошкільного віку із числа внутрішньо переміщених осіб за місцем тимчасового проживання. Зарахування дітей дошкільного віку внутрішньо переміщених осіб здійснюється згідно з відповідним наказом керівника КЗ Піщанського ЗДО “Сонечко”. До заяви про зарахування дитини додаються: копія свідоцтва про народження дитини та медична довідка, що видана місцевим органом охорони здоров’я.