Сторінка фізінструктора

Освіта:середня-спеціальна
   Новомосковський кооперативний технікум
   Стаж:
   Керівник творчої групи "Фізичного розвитку"
   за сферою життєдіяльності "Я сам"
 .

..
.
    Дбає, щоб ми сильними стали
        і здоровими зростали!
..

Турбота про здоров’я -- це найважливіша праця вихователя. Від стану здоров’я, життєрадісності, бадьорості дітей залежить їхнє духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, міцність знань, віра у свої сили
В. Сухомлинський

Шановні батьки!
      Наш дитячий садок є опорним щодо фізкультурно-оздоровчої роботи та профілактики простудних захворювань. Ця робота є надзвичайно важливою та актуальною за умов сучасного життя. Несприятливі екологічні умови, зміни клімату, постійне підвищення захворюваності дітей та здебільшого знижений імунітет вимагають підвищеної уваги та систематичної роботи, що дозволить зменьшити захворюваність дітей.
       Тому в нашому садочку була розроблена система лікувальних та профілактичних заходів, яка містить у своєму складі:
  • ранкову гімнастику;
  • прогулянки на свіжому повітрі;
  • рухливі ігри з різними видами ходьби, бігу;
  • повзання, лазіння, стрибки;
  • щоденну гімнастику пробудження після сну
  • фітотерапію -- вживання чаю з лікарськими травами, напоїв із лимоном, медом (які не викликають алергію).
        Нещодавно ми почали використовувати лікування кольором (кольоротерапія).
        Вчені довели, що колір впливає на покращення і зміцнення організму. Тому ми розробили свою систему лікування кольором. Кожень день -- це різний колір.
        Понеділок: синій -- лікує очі, вуха, легені, ніс.
        Вівторок: жотогарячий -- застудні захворювання.
        Середа: жовтий -- шлунок, головний біль.
        Четвер: червоний -- колір збудження. Застосовується в середині тижня, для підняття емоційного стану.
        П’ятниця: зелений -- заспокійливий, позитивно діє на нервову систему.

Валеологічний практикум для батьків
     Проблемні ситуації для розв’язання.
     Проблемні завдання

Ситуація 1
       У розпорядку дня дошкільного закладу є різні форми фізкультурно-оздоровчої роботи: ранкова гімнастика, заняття фізкультури, рухливі ігри, гартувальні процедури з коригувальними вправами тощо.
       Завдання
       1. Проаналізувати руховий режим вдома. Визначте, скільки часу дитина рухається.
       2. Подумайте про шляхи підвищення рухової активності.

Ситуація 2
       У родині росте квола, бліда дитина, яка часто застуджується. Батько намагається заохотити її до занять спортом, залучити до ранкової гімнастики, поступового загартовування. Мама виступає категорично проти. "Не чіпай дитини, -- говорить вона. -- Бачиш, яка вона слабенька!"
       Завдання
       1. Дайте оцінку батька та матері.
       2. Як би ви діяли в аналогічній ситуації.

Ситуація 3
       У родині ростуть двоє дітей. Старша дівчинка займається спортом. Молодша прагне у всьому наслідувати старшу.
       Завдання
       1. Як у вашій сім’ї приклад старших впливає на залучення до спорту молодших?

Ситуація 4
      Уранці вихідного дня батько звертається до сина: "Вставай! Час робити ранкову гімнастику!" Сам у цей час продовжує лежати на дивані або ліжку.
      Завдання
      1. Оцініть подану ситуацію.
      2. Чи виникають у вашій родині аналогічні?
      3. Який вплив на дитину матиме така поведінка?

Ситуація 5
      Ваша дитина не любить їсти певні страви, але ви знаєте про їх необхідність для дитиячого організму.
      Завдання
      Як ви вчинете в такій ситуації?

Ситуація 6
      Трапляється, що діти погано засинають. Дехто говорить: "Спи, а то зараз Бабайку (Бабу Ягу, домовика та ін.) покличу".
      Дехто стукає в стінку або ще щось вигадує, щоб налякати дитину.
      1. Оцініть ситуацію.
      2. Як ви розв’язуєте цю проблему.